Prečítané 8897x | 0

Rusko vyzýva USA k predloženiu satelitných snímok z miesta havárie malajzijského lietadla


Rusko vyzýva USA k predloženiu satelitných snímok z miesta havárie malajzijského lietadlaScreenshot z youtube.com

Americký minister zahraničných vecí John Kerry cez víkend vyhlásil, že Spojené štáty na základe satelitných snímok poznajú dráhu rakety, ktorou mal byť zostrelený malajzijský boening. Za vinníkov tragédie označil proruských separatistov. 

Okrem iného, Kerry v rozhovore uviedol: „vieme určite, že Ukrajinci v danej oblasti a v danom čase žiadny takýto systém nemali“. 

Už skôr sa v rovnakom štýle vyjadrilo aj ukrajinské ministerstvo vnútra, ktoré uviedlo, že proti separatistom nie sú nasadené žiadne systémy zem-vzduch, boening bol mimo ich dosahu a v čase jeho pádu neboli v oblasti žiadne ukrajinské stíhačky. 

Dnes sa v Moskve konala tlačová konferencia ruského ministerstva obrany, na ktorej boli zverejnené satelitné snímky, ako aj videozáznam, dokazujúce presný opak, t.j. raketové systémy BUK ukrajinskej armády nachádzajúce sa v oblasti, či stíhačku pohybujúcu sa v blízkosti havarovaného boeningu v čase jeho pádu. 

Ruské ministerstvo zároveň okrem iného vyzvalo USA, aby predložili verejnosti snímky z ich satelitu, ktorý mal prelietavať ponad miesto nešťastia práve v čase havárie. 

Celú tlačovú konferenciu si môžete tu:

21.07.2014 18:30 | Zo zahraničia 0


Zem a Vek
Zopár slov o autorovi...


V diskusii ešte nie sú žiadne príspevky, pridajte prvý!

Pre pridávanie komentárov sa prihláste alebo zaregistrujte.