Prečítané 2846x | 0

Rusko očakáva vyššiu aktivitu mimovládiek, ako aj zahraničných agentov


Rusko očakáva vyššiu aktivitu mimovládiek, ako aj zahraničných agentovIlustračné foto: Vladimir Menkov / Wikipedia

Michail Markelov, prvý podpredseda výboru Štátnej dumy pre mimovládne združenia a náboženské organizácie, vyjadril presvedčenie, že mimovládne organizácie registrované v Rusku ako „zahraniční agenti“ sa budú čoraz viac aktivizovať v období pred blížiacimi sa parlamentnými a prezidentskými voľbami.

Súčasné politické aktivity a činnosť organizácií, ktoré majú štatút zahraničného agenta, porastú s ohľadom na nadchádzajúce parlamentné a potom prezidentské voľby. Prílev peňazí z iných krajín sa výrazne zvýši,“ povedal Markelov. Pripomenul, že dnešný chaos na Ukrajine vyvolali „početné nekomerčné organizácie, z ktorých väčšina je napojená na Sorosove fondy“.

 

Ruské ministerstvo spravodlivosti momentálne vedie na zozname zahraničných agentov 120 mimovládnych organizácií. Dostupné štatistiky agentúry Rosfinmonitoring ukazujú, že týmto štruktúram bola poskytnutá v roku 2013 finančná podpora v celkovej výške 36 miliárd rubľov (zhruba 500 miliónov dolárov). V roku 2015 už zahraničné dotácie mimovládiek dosiahli 87,5 miliardy (1,2 miliardy dolárov).

Komu slúžia a odkiaľ prijímajú zdroje mimovládne organizácie a „think tanky“ na Slovensku, ktoré sa vyznačujú „spontánnou“ aktivizáciou pred každými voľbami a referendom či zvýrazňovaním ľudovej nespokojnosti v správny moment?

Zdroj: TASS, Youtube

03.03.2016 20:04 | Zo zahraničia 0


Marián Ďuriš
"Sněží a venku se setmělo. Tato noc - a tato zima - naštěstí nebude dlouhá. Nebudeme-li chtít."


V diskusii ešte nie sú žiadne príspevky, pridajte prvý!

Pre pridávanie komentárov sa prihláste alebo zaregistrujte.