Prečítané 20339x | 4

Pápež označil odmietnutie migrantov za „vojnový akt“


Pápež označil odmietnutie migrantov za „vojnový akt“Foto: neneo / Shutterstock.com

Odmietnutie migrantov, ktorí utekajú pred násilím a hladom, je aktom vojny, povedal pápež František na piatkovom stretnutí s Eucharistickým hnutím mládeže. Ak sú prisťahovalci nútení utiecť z krajiny do krajiny a nikto im neposkytne útočisko, „je to nevyriešený konflikt, vojna, násilie a hovorí sa tomu vražda“.

Pápež požiadal členov hnutia, aby si spomenuli na „bratov“ Rohingov, ktorým neposkytlo azyl Mjanmarsko, Malajzia, Thajsko a ani Indonézia. „Sme vo vojne, opakovane hovorím, že toto je tretia svetová vojna... Existujú ale náznaky nádeje a radosti,“ povedal František.

Pápež často hovorí o dôležitosti vítania a pomoci migrantom, ktorí sa vyhli vojnám a zaplavili Európu. Jedna z jeho prvých ciest, po zvolení v marci 2013 viedla na juhotaliansky ostrov, Lampedusa, prvý európsky breh, ktorý dosiahlo množstvo migrantov. „V tomto svete je toľko zla, toľko vojen. Ale je tu aj veľa krásnych a dobrých vecí, mnoho skrytej svätosti medzi ľuďmi Boha. Boh je prítomný,“ pripomenul František. Mladých ľudí vyzval k odvahe, aby čelili napätiu a konfliktom, ktoré „sú súčasťou života“ a pripomenul im, že „do penzie v 20-tke odísť nemôžu“.

Líder talianskej politickej strany Liga Severu, Matteo Salvini, spochybnil Františkovu výzvu k starostlivosti o migrantov. Svoj nesúhlas vyjadril na Facebooku: „Odmietnutie ilegálnych prisťahovalcov je trestný čin? Nie, je to povinnosť. Mýlim sa?“ napísal na sociálnej sieti.

Zdroj: Agenzia Nazionale Stampa Associata

11.08.2015 16:03 | Zo zahraničia 4


Marián Ďuriš
"Sněží a venku se setmělo. Tato noc - a tato zima - naštěstí nebude dlouhá. Nebudeme-li chtít."


Najnovšie príspevky

Atan | 29.08.2015 06:59 0

Aspoň jeden čo nenosí hlavu na okrasu.

InfoTribune | 11.01.2017 04:18 0

Naopak :) jemu hlavu nosia a zaňho používajú slobodomurárske lóže ako Rotary atď.

Atan | 29.08.2015 06:59 0

Aspoň jeden čo nenosí hlavu na okrasu.

InfoTribune | 12.01.2017 13:52 0

Archbishopric of Buenos Aires
Prot. Nº 753/99

Buenos Aires, July 26th, 1999

Mr.

JUAN CARLOS BECCIÚ
President
Buenos Aires Rotary Club
San Martín 969, P. 8º
1004 – Buenos Aires

Dear Sir,

I am particularly pleased to address Mr. President to acknowledge receipt of the kind note that you sent me together with the Honorary Secretary dated the 23rd of the current month, whereby you kindly confirm me as an Honorary Associate of this prestigious institution.

I thank you warmly for this kindness, and at the same time I congratulate you for the outstanding work that you perform for the good of the community.

I reiterate to you the expressions of my heartfelt appreciation.

[stamp]

Mgr. JORGE MARIO BERGOGLIO
ARCHBISHOP OF BUENOS AIRES
PRIMATE OF ARGENTINA

Pre pridávanie komentárov a reagovanie na ne sa prihláste alebo zaregistrujte.