Prečítané 13655x | 1

Kto pozýva imigrantov do Nemecka?


Kto pozýva imigrantov do Nemecka?

Obsahová analýza veľkého množstva tweetov (statusov na sociálnej sieti Twitter), ktoré spustili prebiehajúcu vlnu migrácie z Turecka do Nemecka (od augusta tohto roka) naznačuje, že prúd migrujúcich ľudí bol inšpirovaný internetovými statusmi, ktoré nepochádzali práve z európskeho kontinentu.

Vladimír Šalak, z Ruskej akadémie vied, vyvinul pre Twitter internetový systém obsahovej analýzy - Scai4Twi. Jeho štúdia 19 000 tweetov s imigrantskou tematikou (bez retweetov) ukazuje, že prevažná väčšina z nich spomína Nemecko a Rakúsko ako najpriateľskejšie krajiny pre imigrantov v Európe:

Čo je dôležité, 93% všetkých tweetov venovaných Nemecku obsahovalo pozitívne referencie na nemeckú pohostinnosť a utečeneckú politiku:

Áno, Nemecko! Ľavičiari nasprejovali na vlak nápis „Vitajte, utečenci“ v arabčine;

 Rešpekt! Futbaloví fanúšikovia píšu „Vitajte, utečenci“ na nemeckých štadiónoch;

Vlak v Drážďanoch chodí s arabským nápisom vítajúcim utečencov: (ahlan wa sahlan – vrelé privítanie);

„Milujeme Nemecko!,“ plakali utečenci na mníchovskej stanici;

Tisíce vítajú utečencov v Nemecku – Sky News Australia;

Nemecké mesto privítalo autobus sýrskych utečencov kvetmi – ďakujeme.

Analýza 5704 originálnych tweetov, ktoré obsahovali hashtag #RefugeesWelcome a názov krajiny, viedla ešte k väčšej priepasti medzi Nemeckom a zvyškom Európy:

Ďalším krokom bolo zistenie pôvodu účtov, na ktorých bol hashtag #RefugeesWelcome spomenutý spolu s Nemeckom. Nasledujúci graf ukazuje krajiny pôvodu tých účtov, ktoré mohli byť identifikované:

Ako vidíte, iba 6,4% tweetov bolo z Nemecka samotného. Skoro polovica pochádzala z Veľkej Británie, USA a Austrálie! Vyzerá to tak, že vzdialení príbuzní Nemcov bez hanby pozývajú hostí na návštevu ich domovov bez toho, aby sa spýtali na ich názor.

Pár populárnych vzoriek:

Lotte Leicht, riaditeľka Human Rights Watch v Bruseli, 30.august 2015:

Washington Post, 1.september 2015:

Ďalšia analýza ukazuje, že to bol len začiatok. Túto obľúbenú tému začala šíriť celá armáda automatických internetových botov.

27.augusta, 40 automatických internetových botov zo Spojených štátov simultánne vydalo nasledujúci tweet: „Nové vítanie: Aktivisti spúšťajú službu domáceho umiestnenia pre utečencov v Nemecku a Rakúsku #News #Change #Help“.

29.augusta v čase 23:02, skupina 80 internetových botov vypustila príspevok: „Tisíce vítajú utečencov v Nemecku na drážďanskom zjazde: Tisíce ľudí vyšli do ulíc nemeckého mesta Drážďany...“.

1.septembra o 07:29, 95 internetových botov vlastnených spoločnosťou Media for Social and Cultural Impact so sídlom v Dallase (Texas, USA) publikovalo nasledujúci tweet: „Nemeckí futbaloví fanúšikovia vítajú utečencov uprostred prebiehajúcej krízy: Ako sa Európa stretáva s vlnou migrácie...“

Netreba dodávať, že každý originálny status bol násobený desiatkami kópií a šírený prostredníctvom Twitteru ďalej.

Je zjavné, že zámerom kampane je zhoršenie sociálnej situácie v Nemecku a ohrozenie jeho hospodárskeho rozvoja. Ďalším cieľom je sociálna štruktúra nemeckej spoločnosti. Jeden milión utečencov prichádza každoročne do krajiny a dopĺňa existujúcich 31% nemeckých rodín, ktoré majú minimálne jedného rodiča - migranta. Tieto čísla by zaručene mohli nerušiť štruktúru voličov a zabezpečiť aj pre ďalšie dekády nemecké vedenie, naklonené imigrantom. Na druhej strane by to mohlo rozvášniť ultrapravicové sentimenty pôvodných obyvateľov a spôsobiť zúrivé strety medzi imigrantmi a nemeckými radikálmi. Oba procesy by viedli k oslabeniu Nemecka a Európskej únie. Toto je skutočná agenda skrytá za nevinným tweetovaním...

Zdroj: Oriental Review, KP, Vaal, Twitter, Twitter

27.09.2015 21:19 | Zo zahraničia 1


Marián Ďuriš
"Sněží a venku se setmělo. Tato noc - a tato zima - naštěstí nebude dlouhá. Nebudeme-li chtít."


Najnovšie príspevky

Misiak | 24.10.2015 00:43 0

Nuž nazretím do histórie s prekvapením zistíme, že žiadna emigrantská vlna pre pôvodné obyvateľstvo nepriniesla prospech. Vždy to bolo o zániku pôvodnej kultúry. A ďaleko do histórie nemusíme chodiť. Stačí pár príkladov z nedávnej minulosti: USA, Izrael a Kosovo. Likvidácia pôvodného obyvateľstva v krvavých vojnách! Útoky na pôvodné náboženstvá! Odobratie zeme! Uzatvorenie pôvodných obyvateľov do rezervácií! ( v prípade Kosova brutálne obmedzenie práv Srbov.) A toto čaká aj zvyšok Európy. Pripravme sa.

Pre pridávanie komentárov a reagovanie na ne sa prihláste alebo zaregistrujte.