Prečítané 9257x | 2

Farmaceutické firmy dávajú lekárom dáta, ktoré „mnohých stoja život“


Farmaceutické firmy dávajú lekárom dáta, ktoré „mnohých stoja život“Ilustračné foto: activistpost.com

V rozhovore pre britský The Independent tvrdí Dr. Aseem Malhotra, kardiológ National Health Service, že farmaceutické spoločnosti sú príčinou neobjektívnych informácií, ktorými klamú doktorov o účinnosti liekov a vyrábajú dezinformovaných odborníkov za cenu „stoviek tisíc životov“ po celom svete: „Je systémový nedostatok transparentnosti v údajoch, ktoré sú poskytované doktorom. V štúdiách sú výhody hrubo zveličené a vedľajšie účinky podhodnotené“.

Dr. Malhotra hovorí, že prevaha ziskuchtivých farmaceutických korporácií je schopná financovať štúdie a testy liekov, ktoré produkujú skreslené informácie zaznamenané a vykazované v lekárskych časopisoch. To „vytvára dezinformačnú epidémiu“, ktorej jadrom problému je „vyšší záujem o biznis než o pacienta“. Nedostatok transparentnosti, ktorý ubližuje pacientom prostredníctvom vedľajších účinkov, je ilustrovaný správou FDA, podľa ktorej nežiaduce účinky z predpísaných liekov v roku 2014 spôsobili v USA 123 000 úmrtí a 800 000 závažných následkov, ktoré siahali od hospitalizácie po potenciálne zdravotné postihnutie. Správa FDA tiež uvádza, že počet neželaných udalostí kvôli predpísaným liekov sa za posledných 10 rokov strojnásobil.

Peter Götze, profesor výskumných projektov z Kodanskej univerzity, má ďalšie dôkazy o tom, že predpísané lieky sú tretím najväčším zabijakom po srdcových ochoreniach a rakovine. Špeciálnu pozornosť venuje psychotropným liekom, ktoré sa využívajú napr. na liečbu demencie. Vedľajšie účinky sa majú týkať obzvlášť ľudí nad 75 rokov, ktorí berú viac ako jeden druh predpísaných liekov, čo môže spôsobiť závrate, pády a fraktúry bedrových kĺbov, z ktorých plynú ďalšie problémy. V dôsledku vedľajších efektov je prijatá v nemocnici tretina pacientov tejto vekovej kategórie a štvrtina z nich zomiera na následky úrazov.

K požiadavke pre nezávislé vyšetrovanie účinnosti a bezpečnosti liečiv sa pridal bývalý lekár britskej kráľovnej Sir Richard Thompson, ktorý súhlasí so slovami Malhotru: „Inštitúcie ako univerzity, lekárske časopisy a nepoctiví lekári vedome alebo nevedome spolupracujú na finančnom zisku pre farmaceutický priemysel. Musíme sa odvrátiť od neinformovaného predpisovania a sprístupniť nespracované údaje z klinických štúdií pre nezávislú kontrolu. Dovtedy osobne považujem všetky priemyslom sponzorované štúdie za marketing“.

Zdroje: The Independent, Youtube

09.03.2016 20:16 | Veda a spoločnosť 2


Marián Ďuriš
"Sněží a venku se setmělo. Tato noc - a tato zima - naštěstí nebude dlouhá. Nebudeme-li chtít."


Súvisiace články

Najnovšie príspevky

Ičko | 10.03.2016 17:07 0

Je to presne v súlade s programom NWO. Je potrebné znížiť populáciu na "zlatú" 1 miliardu otrokov, ktorá bude stačiť pracovať na tých pár "nadľudí". Satan vládne vo svete a my sa len ako ovce dívame a békame, čo sa to vo svete robí. Ľudia spamätajte sa prosím, pokiaľ je ešte čas!!!!!

Indy | 13.03.2016 23:37 0

Presne toto zabilo moju mamu - lieky, ktoré jej predpísala psychiatrička bez toho, aby preskúmala aké ostatné lieky mama užíva a aké sú ich vzájomné kontraindikácie. Dovolila si jej vysadiť bez jej vedomia lieky, na ktoré bola mama nastavená pod dohľadom odborníkov v nemocnici. Ona jej jednoducho túto liečbu zo dňa na deň vysadila, čo sa pri niektorých druhoch liekov nesmie - musia sa vysadzovať postupne, tak, ako sa postupne liečba zavádzala. Nedala si ani tú námahu preštudovať si aké všetky lieky mama berie a ako jej kombinácie s novými liekmi, ktoré jej nárazovo nasadila škodia a dokonca nebola ochotná ani počúvať nás, ktorí sme si tú námahu dali a upozornili ju na to. Takéto jednanie lekára je nie len neetické, ale aj neprofesionálne a neospravedlniteľné. Následkom liečby takýmito lekármi zomierajú ročne stovky ľudí, tak ako naša mama, tá následkom závratu z tejto nesprávnej liečby spadla a zlomila si bedrový kĺb, následkom čoho po roku utrpenia zomrela. A to prekonala dovtedy rôzne vážnejšie ochorenia a statočne s nimi bojovala, až kým ju do svojich rúk nedostala spomínaná psychiatrička z Nitry. Na vine nie je len farmaceutický priemysel, ale najmä lekári, ktorí mu podľahli v mene vlastného zisku a pohodlia. Lekári, ktorým sa Hippokratova prísaha stala len prostriedkom na uskutočnenie svojich snov a to aj za cenu životov svojich pacientov. Česť výnimkám patrí lekárom, pre ktorých je Hippokratova prísaha tým, čím má byť - poslaním...

Pre pridávanie komentárov a reagovanie na ne sa prihláste alebo zaregistrujte.