Prečítané 5282x | 2

Biela je farba slobody


Biela je farba slobody

Máte dosť partokracie, ktorá za štvrťstoročie zruinovala Slovensko? Záleží vám na skutočnej demokracii, teda na vláde nás všetkých prostredníctvom funkčného referenda bez zastupiteľov ovládaných záujmami oligarchie? Chcete sa vymaniť z vplyvu politických strán? Chcete sa aktívne podieľať na významnej, nie fiktívnej zmene socio-ekonomickej štruktúry? Do cieľa nás nepochybne čaká ešte dlhá cesta, no už teraz môžme spraviť prvý krok. Boli nám prezentované mnohé farby: červená, modrá, čierna, hnedá, zelená... Nikdy však nie biela. Biela farba je farbou slobody.

Do volebnej urny vhoďte čistobiely, nepopísaný lístok. Bude čistý ako vaše svedomie, že v danej chvíli ste spravili maximum v boji za skutočnú zmenu celého systému. Váš hlas bude neplatný. Využijete tak svoje občianske právo - ovplyvníte výsledok volieb aktívnym nevolením. Vhodením neplatnej obálky spôsobíte, že vďaka vášmu regulérnemu nehlasovaniu od vás nezíska žiadna politická strana ani cent zo štátneho rozpočtu - teda z našich peňazí. Iste, ideál existuje iba v našich predstavách a tie sa rôznia. Týmto krokom sme však k nemu bližšie ako v existujúcom systéme vlády politických strán v rukách finančnej mafie, ktorej dávame každé štyri roky náš hlas.

07.02.2016 17:57 | Z domova 2


Zem a Vek
Zopár slov o autorovi...


Súvisiace články

Najnovšie príspevky

JozefSolc | 07.02.2016 20:36 0

A čo tak radšej zvoliť niektorú neparlamentnú stranu, napr. PRIAMA DEMOKRACIA, aby sa aktivisti dostali do parlamentu a odtiaľ priamo aktívne presadzovali práva občanov - občiansku kontrolu nad RTVS, sfunkčnenie referenda, zmenu volebného systému, aby sme volili priamo ľudí, aj ich priamo kontrolovali a mohli aj odvolať?

Mordi | 08.02.2016 10:56 0

Myslím si, že málokto z nás rozumie tomu, že nás zase niekto vedie do vojny a do revolúcií:
http://goo.gl/JTwqLT

Pre pridávanie komentárov a reagovanie na ne sa prihláste alebo zaregistrujte.